next up previous
Next: Napište nám... Up: Zdravý život Previous: Zdravý život

Test pro život

Při jakékoliv zmínce o nádorech se každého z nás zmocňuje obava a strach z této nemoci. Z médií i z vlastní zkušenosti víme, že je to nemoc velmi zlá, zákeřná, způsobující mnoho bolesti, a i smrt. Nevýhodou rakoviny je, že když pacient má obtíže a bolest a objeví se příznaky, je na léčení již skoro pozdě.

Snahou lékařů a vědeckých pracovníků na celém světě je objevit metody, které by rychle, bezbolestně a s minimem obtěžování pacienta vedly k včasnému objevení rakoviny, a tak daly možnost léčení a uzdravení.

Nemoc zvaná nádor tlustého střeva je právě takovouto nemocí. Dlouho, léta probíhá v tichu, bez příznaků, jen únava, slabost a někdy hubnutí. Když se ale ohlásí obtíže, je většinou již zle.

Výzkumné týmy objevily jednoduchý, rychlý a spolehlivý test. Tento test bezpečně zachytí stopy krve ve stolici, a tím signalizuje lékaři, že je něco v nepořádku. Nemusí to vždy být rakovina. Je celá řada jiných onemocnění, která ji předchází, např. střevní polypy (malé výrůstky na sliznici), z nichž se časem po letech stává právě ona obávaná nemoc. Toto jde tímto testem včas zachytit, rozpoznat a účinně léčit a pacienta uzdravit.

V našem obvodě máme již s touto metodou jisté zkušenosti. Byla zde prováděna před dvěma lety, řada z Vás byla vyšetřena a někteří z vás úspěšně léčeni. V letošním roce nadace VIZE manželů Havlových spolu s ministerstvem zdravotnictví a s námi, obvodními lékaři, provádí tuto akci u všech pacientů všech pojišťoven, kteří jsou starší 50 let. Cílem této akce je prevence a snaha včas léčit chorobu, na kterou v našem státě umírá hodně lidí a je třetí nejčastější vážnou chorobou.

Obracím se na Vás, milí občané a čtenáři Chýnovin, abyste přišli do ordinace a vyžádali si test.

V ordinaci dostanete vysvětlení i návod, pokud jste test ještě neměli. Výsledek testu Vám bude hned sdělen, neboť jeho vyhodnocení se provádí přímo v ordinaci.

Znovu Vás informuji, že test je rychlý, bezbolestný, diskrétní a zbaví Vás strachu z velmi zlé a zákeřné nemoci.

MUDr. Jiří Appelt


next up previous
Next: Napište nám... Up: Zdravý život Previous: Zdravý život
2006-10-06