next up previous
Next: Zdravý život Up: Kultura, sport, společenské akce Previous: Cyklistický sportovně-poznávací výlet

Vážení čtenáři,

Během roku jste byli v našem časopise informováni o novinkách, které nabízí místní knihovna; nyní Vám předkládáme i stručnou charakteristiku některých zajímavých knih. Potěšilo by nás, kdybychom získali pro knihovnu nové zájemce o literaturu.

Daniela Steel: Křižovatky Autorka popisuje životní osudy dvou rodin - francouzského diplomata, který končí své poslání v Americe a vrací se do Paříže v době, kdy Německo obsazuje část Francie a začíná druhá světová válka. Druhým hrdinou románu je americký ocelářský magnát, který se musí rozhodnout, zda získat kapitál prodejem ocele Němcům nebo podpořit Ameriku ve válce proti nepříteli.

G. Markus: Kateřina Schrattová Tato kniha nás zavede do Rakouska v době před první světovou válkou. Dočteme se o soukromém životě císaře Františka Josefa, jeho přítelkyně herečky Schrattové a tragické smrti císařovny Alžběty. Dozvíme se, jaký byl císař, ať již jako představitel habsburské monarchie nebo něžný, ale i nešťastný smrtelník.

Caterine Coulterová: Tajemná Lindsay je úspěšná modelka, ale není šťastná. Zklamání, které zažila v minulých letech ji psychicky poznamenalo. Detektiv, který byl najat, aby ji chránil před možným nebezpečím, se snaží vrátit jí sebedůvěru. Někdo chce, aby Lindsay zemřela - kdo?

Virginia Henley: Jestřáb a holubice Píše se rok 1586 - Anglie. Dívka Sára žije v neutěšených rodinných poměrech. Její otčím je despotický tyran. Sára, aby se osvobodila z jeho útisku, svolí ke sňatku s bohatým lordem, který se ale nechá při svatebním obřadu zastoupit, čímž tuto hrdou dívku urazí. Jak se Sára zachová? Lordu se pomstí.

Táňa Kejvalová: Šílené broskve a jiné zážitky Toto svěží dílko doporučuji k přečtení - je to lék na nudu a špatnou náladu. Autorka řeší humorným způsobem situace a trapasy, které jí připravují její dva synkové.

Karel Richter: Případ generála Vlasova Pamětníci druhé světové války a i ti, kteří se zajímají o válečnou historii, jistě vědí, kdo byl Vlasov. Vyprávění začíná srpnem roku 1941 a autor v něm popisuje osudy generála Vlasova.

Renata Šindelářová: Vůně květů lásky Jak již titul napovídá, příběh bude protkán milostnými zápletkami. Jak vidí problémy a smysl lásky jednotliví členové rodiny Novotných - to je obsah této knihy.

F. Háj: Kája Mařík - V. dílů Jako další vydání vychází toto dílko za okupace. Protože v té době byla přísná cenzura a nabídka knih velmi chudá, sáhli mladí čtenáři po Kájovi vděčně.

Krásné prostředí brdských lesů a okolí, osudy rodin lesního, hajného i občanů vymyšleného Lážova, zejména však bezelstných dětí Káji a Zdeny, se možná dnes bude náročnějšímu čtenáři zdát naivní, ale spisovatelka (autorem knih je žena( se snažila vést děti - a pro ty je dílo určeno - k pravdomluvnosti, ochotě a úctě k dospělým.

Milada Šťastná


next up previous
Next: Zdravý život Up: Kultura, sport, společenské akce Previous: Cyklistický sportovně-poznávací výlet
2006-10-06