next up previous
Next: Zdravý život Up: Kultura, sport, společenské akce Previous: Volejbal

Nové knihy

Willa Catherová - Moje Antonie

Antonie - jedna z dcer českých vystěhovalců, kteří opustili vlast a za poslední peníze zakoupili polorozbořený domek v části západu Ameriky v Nebrasce, aby zde hospodařili na neobydlených, drsných, ale úrodných pozemcích. Spisovatelka poznala české přistěhovalce již ve svém dětství a v této knize je líčí jako vytrvalé a pracovité lidi s důvěrou v lepší život v Americe, a kteří se vzpomínkami na svou vzdálenou vlast vzájemně posilují v tvrdé realitě.

W. Heimburgová - Vetřelkyně

Starý, stařičký román, který četly naše babičky a prababičky. Dívka, která je vychovávána v zámožné rodině, není ale šťastná; je na ni pohlíženo jako na vetřelkyni, je přehlížena, má jen ochránkyni v ženě, která se jí ujala, a samozřejmě se vyskytne i muž a jak jinak - román končí ke spokojenosti čtenářek.

Encyklopedie zdravé ženy

Devatenáct autorů z oboru zdravotnictví, převážně profesoři amerických univerzit, radí ženám, jak zdravě žít. Starší čtenáři si snad pamatují sympatického lékaře Rajko Dolečka a jeho Nebezpečný svět kalorií, který byl odvysílán v televizi.

Libuše Vlachová - Praktická kuchařka

Obsahuje zásady správné výživy a správné přípravy pokrmů.

Josef Michálek - Hostitelem bez rozpaků

Jak titul napovídá, kniha je domácím rádcem kolem hostitelských povinností, gastronomických pravidel při sestavování jídelníčků, nechybí ani recepty na pokrmy a nápoje a různé drobné kuchařské rady.

Stanislav Hejda, M. Voldánová - Receptář našich babiček

Oldřich Kosek - Ryby, drůbež, zvěřina

Jiří Kareš - Cukroví, nápoje, poháry

Eva Heroldová - Nákypy a pudinky

Miroslav Smotlacha - Houbařská kuchařka

Vybrala: Milada Šťastná


next up previous
Next: Zdravý život Up: Kultura, sport, společenské akce Previous: Volejbal
2006-10-06