next up previous
Next: Napište nám ... Up: Kultura, sport, společenské akce Previous: Cyklistický závod

Co si můžete přečíst nového - knihovna nabízí:

Johannes Mario Simmel: Ve tmě jsou jen temný stín

Počátek roku 1984 - Frankfurt nad Mohanem - domov Daniela Rosse, televizního reportéra, pro něhož život ztrácí cenu, a proto se chystá vyřešit svoji beznaděj hrstmi uspávacích prášků.

To je počátek vyprávění, které se odehrává ve Vídni, Berlíně, Teheránu a Buenos Aires v době před koncem II. světové války a v roce 1984. Dokumentární film, který byl natočen v Teheránu během schůzky představitelů tří velmocí nesmí být nikdy promítnut, nikdo nesmí být seznámen s jeho obsahem. A tak jsou nasazováni špioni, zrádci a zabijáci a i nejmodernější technika, aby se film nedostal před televizní kamery frankfurtské televize. Celých 14 týdnů trvá tento boj; autor nás překvapuje nečekanými zvraty, a i když je děj vymyšlený, čtenáři jej budou vnímat velmi sugestivně s napětím až do poslední stránky.

Timothy Zahn: Star Wars: Poslední rozkaz

Nástup temné síly

Dle prvního titulu je jasné, že se jedná o science fiction. Napínavý příběh líčí prudký střet dobra a zla; zavede čtenáře mezi obyvatele exotických planet.

Knížka o medu

Pročtěte si tuto brožurku, kde se dozvíte, jak včely žijí, jak vyrábějí med a jak správně umístit včelín. Mimo podrobného popisu vlastností této zdravé náhražky cukru je zde i několik receptů a návodů, jak se medem můžeme i léčit.

Dalším příspěvkem pro pestřejší jídelníček je knížka o pomazánkách. Na 86 stránkách jsou recepty na pomazánky všech chutí. Můžete vybírat ze sýrových, zeleninových, rybích, ovocných, masových i sladkých.

Českoslovenští legionáři okresu Praha-západ 1914 - 1921

Tuto obsáhlou publikaci vydal Státní okresní archiv Praha-západ a byla sestavena dle dochovaných archivních dokumentů. Dočtete se v ní o vzniku českých legií za první světové války a v seznamu najdete jména a osudy osmi chýňských legionářů.

Vybrala Milada Šťastná


next up previous
Next: Napište nám ... Up: Kultura, sport, společenské akce Previous: Cyklistický závod
2006-10-06