next up previous
Next: Narození Up: Krátké zprávy Previous: Krátké zprávy

Bazén nebude

Kolem výstavby nového obchodně zábavního komplexu, který rychle vyrůstá západně od konečné metra Zličín, kolují různé fámy. Největší mystifikací je asi informace, že v novém komplexu bude plavecký bazén, méně skromní mluví rovnou o aquaparku.

Představa nového bazénu je zřejmě v lidech silně zakořeněná. Když se začal v Chýni budovat nový Strahovský rybník a buldozery shrnuly první vrstvu hlíny, také jsem zaslechl, že je to příprava na výstavbu krytého bazénu (mluvilo se též o supermarketu).

Podle informací zličínského starosty však v novém komplexu u metra Zličín žádný bazén nebude. Má zde být multikino, snad se sedmi sály, a různé obchody.

Čím více však stavba pokračuje, tím více lidé o bazénu mluví. Zavolal jsem tedy na stavební úřad do Řep, který zmíněnou stavbu povoloval. Znovu mi bylo potvrzeno, že v komplexu na Zličíně žádný bazén plánován není. Podle stavebního úřadu zde má být do dvou let otevřeno multikino, prodejna nábytku a další nespecifikované obchody.

Zájemcům o plavání mohu doporučit plavecký bazén u stanice metra Radlická, tam totiž skutečně je - viděl jsem ho na vlastní oči.

Ondřej Jelínek2006-10-06